تاریخچه

شركت صنعت پژوهان كيا در سال 1377 با پشتوانه يك تيم مهندسي و مديريتي مجرب و با هدف ارائه خدمات مهندسي ، راه اندازي خطوط توليدي و توليد مجموعه ها و قطعات دقيق تاسيس و در مدت زمان كوتاهي خود را بعنوان يك توليد كننده موفق مجموعه قطعات اصلي خودرو معرفي و در حال حاضر يكي از مجموعه سازهاي بزرگ دو شركت اصلي تامين كننده قطعات خودرو يعني مگاموتور و ساپكو مي باشد .
فعاليتهاي شركت در پنج كارخانه مختلف آن به شرح زير انجام ميگيرد :
   1.  كارخانه ريخته گري قطعات آلومينيومي واقع در شهرك صنعتي اشتهارد با امكانات ريخته گري ريژه (ريخته گري با قالب دائم ، ثابت و چرخشي) و ريخته گري تحت فشار كم (Low Pressure Casting) و تجهيزات عمليات حرارتي و  آزمايشگاه مواد
   2. خط ماشينكاري دقيق مجهز به ماشينهاي سنتر CNC و ماشينهاي مخصوص واقع در تهران
   3. خط ماشينكاري دقيق مجهز به ماشينهاي سنتر CNC و ماشينهاي مخصوص واقع در شهرك صنعتي گلپايگان
   4. خط مونتاژ و تست مجموعه هاي خودرو واقع در تهران
   5. تولید قطعات متالورژی پودر (گاید، براکت ...) واقع در تهران

شركت صنعت پژوهان با توسعه مستمر سيستم كيفي خود توانسته است كيفيت محصولات خود را بطور مستمر بهبود ببخشد . اين دستاورد با استفاده از نيروي انساني مجرب و آموزش ديده و از طريق استقرار سيستم هاي مديريت كيفيت  ISO 9001; 2008 و  ISO/TS 16949; 2009 محقق گرديده است .

شركت صنعت پژوهان محصولات خود را با همكاري حدود 50 تامين كننده توليد مينمايد . شركت توانسته است با استقرار سيستم مؤثر در مديريت تامين كنندگان به اهداف توسعه تامين كنندگان ، كاهش قيمت و تحويل به موقع برسد .

از نكات كليدي در موفقيت اين شركت مي توان به اعتقاد و عملكرد شركت در زمينه هاي پايش و بهبود راندمان و بهره وري ، بهبود شرايط كاري و كيفيت محصولات ، تهيه و اجراي طرح هاي تجاري مناسب و تلاش در جهت سرآمدي در كسب و كار اشاره نمود .

محصولات جاري اين شركت عبارتند از :
    - مجموعه سرسيلندر ، منيفولد هوا ، مخزن آرامش و پوسته كلاچ خودروي پرايد
    - مجموعه منيفولد هوا ، درپوش سوپاپ و قاب نردباني موتور ملي (EF7)
    - سرسيلندر نيسان Z24i
    - سرسيلندر موتور S81 تیبا
    - سرسیلندرموتور TU5
    - سرسیلندر موتورملی EF7

glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8
sfy39587stf03
sfy39587stf04